KURGU Ltd. Şti.1987 yılında; ev ve ofislerdeki gereksinmelere ve küçülen yaşam alanlarına uygun mobilya tasarlamak ve üretmek amacıyla kurulmuştur. Şirketin, ürün ve mekan tasarımı ile projelendirme ve uygulama alanlarında yaptığı çalışmalarındaki temel ilkesi, gelişen ve değişen gereksinimlere uygun estetik çözümleri ekonomik olarak üretmektir.

Biz takım çalışmasına inanıyoruz ve multi disipliner ekibimiz ile günceli takip ediyor, inovatif çözümler tasarlıyoruz. ARGE birimimiz ile kullanıcının hayatını kolaylaştıracak en yeni tasarımları hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

KURGU olarak bünyemizde ki tasarım ve üretim çalışmalarının yanı sıra, dışarıdan da, kendi çizgimize uygun hizmet ve ürün alımı yaparak dinamik yapımızı koruyoruz.

Bünyemizde, otel mobilyaları, hastane mobilyaları, okul derslikleri, konferans salonu, sergi salonu, laboratuvar, ofis, restoran, mağaza, villa dekorasyon projeleri ile teknolojik oyun parkı projeleri hazırlanmış, üretimleri yapılmış ve yapılmaktadır.

Ofis ve ev mobilyaları sergilediğimiz satış mağazasında ürünlerini sektöre sunmaktayız. Sergilenen mobilyalar; takım mobilya anlayışında olmayıp, seçilen ürünlerin kullanılacağı mekana, kullanıcının beğenisine ve gereksinimlerine göre bir araya getirilmesine olanak sağlayacak şekilde üretilmiştir. Seçilen ürün, tek başına kullanılabildiği gibi, diğer ürünlerle de bir araya getirilerek, kişiye ya da firmaya özgü çalışma alanları oluşturulabilmektedir.

Ürettiğimiz modüler masa ve panel sistemleri ve cam bölme ve ahşap bölme duvar sistemleri ile küçük ofis alanlarının çağdaş, dinamik ve verimli kullanımını sağlamaktadır. Ayrıca kendi ürünlerimizin yanında; aydınlatma, seslendirme, havalandırma, yalıtım, yer döşemesi, tavan- duvar kaplaması gibi gereksinimlere de uygun çözümler üreterek mekanın tümüyle oluşturulmasını da üstlenmekteyiz.

AVM yapılarında, okullarda ve çeşitli büyüklüklerde ofislerde hava alanlarında kendi geliştirdiğimiz compact laminat wc bölme sistemlerini kurmaktayız. KURGU olarak sektöre sunduğumuz ahşap ve laminat mobilya üretimi, koltuk ve kanepe gibi ürünleri toplam 4000 m2 kapalı ve 16500 m2 açık alanı olan üretim biriminde yapmaktayız. Kendi geliştirdiğimiz ve ürettiğimiz malzemelerin dışında; sektörde tasarımı ve kalitesiyle yer edinmiş, GOLDSİT ve BÜROSİT Ofis Koltuklarının SİMKO Konferans Koltuklarının ve çelik arşiv sistemlerinin bayisi ve çözüm ortağıyız.