KURGU Ltd. Şti.1987 yılında; ev ve ofislerdeki gereksinmelere ve küçülen yaşam alanlarına uygun mobilya tasarlamak ve üretmek amacıyla kurulmuştur. Şirketin, ürün ve mekan tasarımı, projelendirme ve uygulama alanlarında yaptığı çalışmalarındaki temel ilkesi, gelişen ve değişen gereksinimlere uygun estetik çözümleri ekonomik olarak üretmektir.

KURGU Ltd. Şti. bünyesindeki tasarım ve üretim çalışmalarının yanı sıra, dışarıdan da, kendi çizgisine uygun hizmet ve ürün alımı yaparak dinamik yapısını korumaktadır.

KURGU Ltd. Şti. ofis ve ev mobilyaları sergilediği satış mağazasında ürünlerini sektöre sunmaktadır. Sergilenen mobilyalar; takım mobilya anlayışında olmayıp, seçilen ürünlerin kullanılacağı mekana, kullanıcının beğenisine ve gereksinimlerine göre bir araya getirilmesine olanak sağlayacak şekilde üretilmiştir. Seçilen ürün, tek başına kullanılabildiği gibi, diğer ürünlerle de bir araya getirilerek, kişiye ya da firmaya özgü çalışma alanları oluşturulabilmektedir.

KURGU Ltd. Şti. ürettiği laminat masa ve panel sistemleri ile açık ofisler düzenlemekte ve kablo donanım olanaklı panel bölücülerle, çağdaş, dinamik ve küçük ofis alanlarının verimli kullanımını sağlamaktadır. Ayrıca kendi ürünlerinin yanında; aydınlatma, seslendirme, havalandırma, yalıtım, yer döşemesi, tavan- duvar kaplaması gibi gereksinimlere de çözüm üreterek mekanın tümüyle oluşturulmasını üstlenmektedir.

KURGU Ltd. Şti. yaşam ve çalışma alanlarının düzenlenmesinde, cam bölme ve ahşap bölme duvar sistemleri ile kullanıcı gereksinimlerine uygun ekonomik ve verimli yaşam alanları oluşturmaktadır.

KURGU Ltd. Şti. AVM binalarında, okullarda ve çeşitli büyüklüklerde ofislerde kendi geliştirdiği kompak laminat wc bölme sistemleri kurmaktadır.

KURGU Ltd. Şti. bünyesinde, otel mobilyaları, hastane mobilyaları, okul derslikleri, konferans salonu, sergi salonu, laboratuar, ofis, restoran, mağaza, villa dekorasyon projeleri ile teknolojik oyun parkı projeleri hazırlanmış, üretimleri yapılmış ve yapılmaktadır.

KURGU Ltd Şti. bünyesinde oluşturduğu yapı biriminde, Amerikan DECK-HOUSE firmasından aldığı kütük ev teknolojisi ile Bolu Fasıl Köy”de 15 evden oluşan bir sitenin ve İstanbul Durusu”da 7 evden oluşan sitenin ahşap evlerinin üretimini yapmıştır. Ayrıca bina dış cephe ve zeminlerinde kullanılan ısıl işlem görmüş ahşap üreticisi olan LUNAWOOD”un ve NOVAWOOD”un Ankara bayisidir. KURGU Ltd. Şti. sektöre sunduğu ahşap ve laminat mobilya üretimi, koltuk ve kanepe gibi ürünleri toplam 4000 m² kapalı ve 16500 m² açık alanı olan üretim biriminde yapmaktadır.

KURGU Ltd. Şti. kendi geliştirdiği ve ürettiği malzemelerin dışında; sektörde tasarımı ve kalitesiyle yer edinmiş, GOLDSİT, BÜROSİT marka ofis koltuklarının ve çelik arşiv sistemlerinin bayisi ve çözüm ortağıdır.